Czasem to, czego najbardziej się lękasz, jest kluczem do odnalezienia szczęścia.
-Cora Carmack
Tematy pracy w coachingu

coaching biznesowy

bez względu na to, czy kierujesz korporacją, jednym jej działem, małą firmą, czy własną działalnością gospodarczą, jako szef jesteś obarczony ogromną odpowiedzialnością za wynik finansowy i ludzi, którzy razem z tobą na niego pracują. Sama przez lata tak pracowałam i wiem jak potrafi być ciężko. Przemęczenie, brak balansu między życiem rodzinnym i zawodowym i ten nieustanny stres, czy miesiąc, kwartał, rok zakończy się oczekiwanym wynikiem. Skoro jesteś szefem, to możesz być pewny, że masz do tego niezbędne kwalifikacje i wiedzę. Być może tym czego Ci potrzeba jest większy spokój, lepsza organizacja pracy i … czasami odpuszczenie sobie? Zdecyduj się na coaching, jeśli czujesz, że przyda Ci się wsparcie. Rozwiązania masz w sobie, tylko prawdopodobnie w codziennym pędzie, nie potrafisz ich dostrzec. Pomogę Ci je odnaleźć i efektywnie wykorzystać. Ty i Twój biznes zasługujecie na to.

kompetencje menedżerskie

skuteczny manager to taki, który wszystkie zadania ma rozdzielone między swoich ludzi, a sam ma czas na myślenie strategiczne i planowanie dalekosiężnych celów. Jeśli zaś masz poczucie, że wszystko jest na Twojej głowie, pracownicy nie wykazują inicjatywy i samodzielności w działaniu, jesteś zaangażowany w rozstrzyganie najbardziej błahych spraw, a wakacje spędzasz z nosem w komputerze lub z telefonem przy uchu, to znak, że czas udoskonalić swoje kompetencje menedżerskie. Chętnie Ci w tym pomogę, chcesz?

wypalenie zawodowe

jeśli czujesz, że to zjawisko może Ciebie dotyczyć, jest Ci coraz trudniej wzbudzić entuzjazm do pracy, czujesz się stale zmęczony/a, poirytowany/a, częściej się przeziębiasz, pojawiły się bóle kręgosłupa i/lub głowy, a w niedzielę martwisz się nadchodzącym poniedziałkiem, warto zająć się tematem. Podczas sesji będziesz pracować nad tym aby zatrzymać i/lub cofnąć proces wypalenia, na nowo rozbudzić w sobie entuzjazm do pracy, a przede wszystkim dociec przyczyny, dla której ulegasz wypaleniu zawodowemu. Jeśli będzie trzeba przygotujesz się do zmiany pracy, choć nie zawsze jest to konieczne. To będzie Twoja decyzja, co zrobisz dalej.

perfekcjonizm

jeśli jesteś już zmęczony/a stałym obwinianiem się, że nie zrobiłeś/łaś czegoś tak dobrze, jak planowałeś/aś, jeśli stale myślisz, by coś jeszcze poprawić, przed ważnym wystąpieniem podważasz przed samym/samą sobą swoje kompetencje i przygotowanie, stale masz do siebie pretensje, nie jesteś z siebie zadowolony/a, często myślisz, że można byłoby zrobić to lepiej, wyobraź sobie, że życie jest przygodą, ciągłą eksploracją przez próby i błędy. To jest właśnie jego radość, jego esencja.
Jeśli ciekawi Cię, jak to jest być „tak perfekcyjnie niedoskonałym, jak to tylko możliwe”, radować się swoimi niedoskonałościami i swoją zwyczajnością – to może być temat dla Ciebie.

poczucie sensu
Dalajlama XIV zapytany o to, co go zaskakuje najbardziej odpowiedział, że człowiek. „Bo poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze, następnie zaś poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości; żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera, tak naprawdę nie żyjąc”. Coraz częściej pogoń za jutrem odbiera ludziom radość z życia dzisiaj. Żyją planami na przyszłość, tym co zrobią w weekend, w wakacje, na emeryturze, jak dzieci podrosną, jak zmienią pracę, jak się ustatkują – czyli kiedy? Też tak masz? Sens można nadać tylko temu co jest tu i teraz. Potrafisz?
lęk
a co będzie jeśli mi się nie uda? Co się stanie ze mną, z moimi bliskimi, karierą, majątkiem… Czasami ludzie przez lata nie robią tego co chcą, z obawy, że mogą sobie nie poradzić. Boją się zacząć, boją się skończyć, boją się zmian, sukcesu i porażki. Boją się żyć i boją się umrzeć. Nie zdają sobie sprawy, że kiedy nie podejmują działań, to cały czas czują lęk, że stracą to, co mają. Więc strach staje się ich życiowym napędem, który nie pozwala im patrzeć w niebo gdzie w rzeczywistości jest granica, tego co naprawdę mogą. A przecież obawa nie jest cechą charakteru, tylko wyuczoną umiejętnością, a to oznacza, że można się jej pozbyć zmieniając swój sposób myślenia. A Ty działasz, czy raczej się obawiasz? Jak chciałbyś/chciałabyś aby było?
Powyżej zamieściłam tylko kilka tematów, z którymi przychodzą do mnie klienci. Ich wachlarz jest znacznie szerszy ale nie sposób o wszystkim napisać. Jeśli mierzysz się z jakimś swoim wyzwaniem i nie jesteś pewien/pewna czy to dobry temat do Twojej pracy, napisz lub zadzwoń i porozmawiaj ze mną o tym.
Zapisz się do newslettera