o mnie

Cześć, nazywam się Joanna Karpeta.

Pomogę Ci uczynić Twoje życie takim, jakie chcesz aby było. Sprawić, by Twoja kariera zawodowa/Twój biznes rozwijały się po Twojej myśli.

Jestem trenerką i coachem biznesu z ponad 15-letnim doświadczeniem w zawodzie.
Przez 9 lat pracowałam też w biznesie na stanowisku menedżerskim.

Na swoim koncie mam również wypalenie zawodowe, a nawet dwa. I książkę „Pokochaj poniedziałki”, którą napisałam tuż po tym jak przeanalizowałam swoje błędy, które doprowadzały mnie do wypalenia zawodowego.

Dziś wiem co można zrobić inaczej, by lepiej zarządzać swoją energią i stresem i przez lata cieszyć się swoją pracą, czerpiąc z niej satysfakcję. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się z moimi klientami – zarówno tymi indywidualnymi, którzy trafiają do mnie na coaching, jak i korporacyjnymi, którzy zamawiają u mnie szkolenia dla swoich pracowników.

I wszystkim pokazuję to samo CUDO, które pozwala żyć bardziej świadomie, wydajniej i szczęśliwiej przy mniejszym zużyciu energii.

Moje szkolenia klienci nazywają „bestsellerami”, bo za każdym razem kiedy mówią o nim swoim pracownikom, listy chętnych zapełniają się do ostatniego miejsca w 3 minuty! A to dlatego, że Ci, którzy już ze mną pracowali doświadczają dobrych zmian, które widać. A inni chcą to powielać.

Klienci indywidualni cenią mnie za to, że uczą się przy mnie odpuszczać. Większość z nich to ludzie całkowicie oddani swojej pracy, którzy czują, że powoli zatracają w niej siebie samych. I potrzebują zwolnić, ale nie mają odwagi wcisnąć wewnętrznego hamulca. Więc pędzą na łeb na szyję z oczami wypełnionymi stresem i zmęczeniem. Do czasu aż staję na ich drodze ja i pokazuję, że w slow też jest life 

Współpraca indywidualna

Musisz wiedzieć, że w Tobie są wszelkie rozwiązania, nikt nie musi Ci mówi, co robić.

To codzienny mętlik, Twoje przekonania lub lęki nie pozwalają Ci ich dostrzec. Bez względu na to, czy wierzysz dziś w swoją moc, czy ufasz swojej wiedzy i umiejętnościom możesz nadać swojemu życiu taki kierunek, jaki chcesz. A ja, zaopatrzona w odpowiednie narzędzia i ciekawość Ciebie potowarzyszę Ci w tej podróży – tylko tyle i aż tyle.

Tylko zrób pierwszy krok. Umów się na bezpłatną konsultację, porozmawiamy jak mogę Ci pomóc.

książka

“Pokochaj Poniedziałki. Jak poradzić sobie  z wypaleniem zawodowym”

Zawsze mi było przykro patrzeć na wartościowych, utalentowanych ludzi, którzy zamiast czerpać z życia garściami zaciskali je w pięści ze stresu i frustracji. Nadmiernie zaangażowani w pracę, niszczyli relacje rodzinne i przyjacielskie. Żyjąc w nieustannym napięciu i pośpiechu zaczynali podupadać na zdrowiu i mieć trudności z zapamiętywaniem i koncentracją.

W efekcie doświadczali zmęczenia, które nie pozwalało im cieszyć się ani karierą, ani życiem prywatnym. Nie wiadomo kiedy pojawiała się u nich niechęć do pracy.

Ale tak być nie musi…

Sama doświadczyłam życia „oby do weekendu” i wiem, jak wiele zmarnowałam okazji na biznes i wartościowe kontakty. Wyliczyłam kiedyś, że, każdy człowiek ma do przepracowania ok. 2 200 poniedziałków, co daje prawie 6 lat życia. Postanowiłam więc, że w moim przypadku nie będzie to czas zmarnowany i zainwestowałam w swój rozwój osobisty.

Dziś kocham poniedziałki tak samo każdy dzień tygodnia i chcę zarazić również Ciebie takim podejściem.

 

Warsztaty i szkolenia dla firm

Nazywane  „bestsellerami”, bo za każdym razem kiedy firmy mówią o nim swoim pracownikom, listy chętnych zapełniają się do ostatniego miejsca w 3 minuty! A to dlatego, że Ci, którzy już ze mną pracowali doświadczają dobrych zmian, które widać. A inni chcą to powielać.

Dwa najważniejsze dni w Twoim życiu, to dzień w którym się urodziłeś, i dzień, w którym odkryłeś po co.

-Mark Twain

publikacje i wywiady

Oto niektóre z moich publkacji i wywiadów, które ukazały się w mediach i innych miejscach:

  Wysokie Obcasy“Jeśli na myśl o poniedziałku zaczyna boleć cię brzuch, prawdopodobnie masz pierwsze objawy wypalenia zawodowego”

  Tygodnik Wprost“Jak się nie wypalić”

  Miesięcznik Benefit“Wypalenie Zawodowe”

  Gazeta Olsztyńska“Stawiania celów powinniśmy się nauczyć”

  na:Temat – “Kocham poniedziałki!” – powiedział nikt nigdy. Sądziłam, że to niemożliwe, ale ta książka zmienia myślenie

  Wysokie Obcasy“Co wypala nas w pracy? Jest coś gorszego niż tyranizujący szef i przerost ambicji”

   Radio Złote PrzebojeJoanna Karpeta u Odety Moro

   Sukces pisany szminką“Zarządzanie sobą w czasie”

  Ministerstwo Rozwoju – Podręcznik z zakresu profesjonalnej obsługi klienta dla pracowników Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich

  Uroda i Zdrowie – “Pokochaj Poniedziałki”

ZAUFALI MI:
doświadczenie i wykształcenie

Jestem Certyfikowanym coachem ICC, dyplomowaną trenerką biznesu, absolwentką Praktycznej Psychologii Motywacji SWPS, podyplomowych studiów terapii i treningu grupowego UW, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) oraz Szkoły Trenerów Biznesu.

Mam ponad 11-letnie doświadczenie w pracy z indywidualnymi klientami i zespołami.

Przez ponad 9 lat pracowałam na stanowiskach managerskich wyższego szczebla w międzynarodowej korporacji, gdzie zarządzałam wysokobudżetowymi projektami szkoleniowo-doradczymi oraz multidyscyplinarnymi zespołami.

Jako trener i coach pracowałam z przedstawicielami biznesu, administracji rządowej, nauki i wymiaru sprawiedliwości.
Jestem ekspertką profilaktyki wypalenia zawodowego – uczę, by działania zapobiegawcze podejmować najszybciej jak się da – najlepiej kiedy pracownik jest jeszcze w swojej szczytowej formie. Wówczas łatwiej jest wypracować pozytywne nawyki (rytuały) dzięki którym będzie potrafił rozpoznawać i eliminować zjawiska obniżające jego naturalną zdolność do efektywnego działania. Dzięki temu przez długie lata może czerpać radość ze swojej pracy i bez stresu myśleć o nadchodzących poniedziałkach.

Jestem założycielką Motivado, firmy doradczo-szkoleniowej, która dostarcza kompleksowe programy rozwojowe dla firm.

Ile jeszcze dni do weekendu?

Ten tydzień jest na wariackich papierach, poprzedni był jeszcze gorszy, i wiesz co?

Następny wcale się nie zapowiada lepiej…

Ale to, że życie nigdy nie zwalnia, nie znaczy, że Ty nie możesz zwolnić. Zacznij od pobrania “3 niezawodnych sposobów na stres (w pracy i nie tylko)”