Istnieją tylko dwa dni w roku, w których nic nie może być zrobione. Jeden nazywamy wczoraj, a drugi jutro. Dzisiaj jest właściwy dzień, aby kochać, wierzyć i żyć w pełni.
-Dalajlama XIV
o mnie
Joanna Karpeta
twój coach

Jestem coachem. Tylko coachem i aż coachem. Dla Ciebie. Przeszłam długą drogę, aby móc tak
o sobie myśleć.

Przez lata pracowałam jako trener biznesu i mówiłam ludziom, co jest dla nich dobre i jak powinni żyć. I dziś wiem, że nie tędy droga. Pomimo ukończenia kursów i szkoleń coachingowych, w pracy jeden na jeden również zdarzało mi się uderzać w mentorskie tony. Ale klienci naprawdę rzadko, w dłuższej perspektywie, działali według zaproponowanych przeze mnie wzorców. Dlaczego? Bo nie były ich. To jest jak z czytaniem poradników – niektóre rozwiązania nam się podobają, nawet opowiadamy o nich innym, ale kiedy trzeba działać szybko wpadamy w utarte przez lata schematy
i powtarzamy stare nawyki.

W końcu powiedziałam sobie – dosyć.

Na coś trzeba się zdecydować: albo będę wmawiać sobie, że jestem jedyna, która może uratować świat albo uwierzę, że każdy ma swój rozum i wie, co jest dla niego najlepsze. Wybrałam to drugie, bo jak powiedział mój nauczyciel Piotr Pilipczuk – „Stanowisko Boga jest już zajęte” 🙂

Udział w kursie certyfikacyjnym International Coaching Community

był dla mnie przełomowy. Ucząc się holistycznego modelu pracy z klientem, który pozwala dotrzeć do najgłębszych motywacji człowieka, jego wartości, duchowości i postaw w końcu poczułam, że nie ma tam dla mnie miejsca. To, co należy do moich zadań, to stać przy kliencie, by podać mu rękę, jeśli się za bardzo zanurzy i pozwolić mu bezpiecznie eksplorować zakamarki jego duszy.

Dlatego dziś jestem Coachem przez duże „C”

– nie wiem nic o Twoim życiu, nie mam dla Ciebie gotowych rozwiązań ale wiem jak być Twoim wiernym towarzyszem podróży, w kierunku, który TY wyznaczysz. Kiedy będzie trzeba obetrę Ci łzę z policzka, pomogę otrzepać kolana, gdy upadniesz i popchnę do działania, kiedy ogarnie Cię zwątpienie, by iść dalej.

W Tobie są wszelkie rozwiązania, ale być może codzienny mętlik, Twoje przekonania lub lęki nie pozwalają Ci ich dostrzec. Bez względu na to, czy wierzysz dziś w swoją moc, czy ufasz swojej wiedzy i umiejętnościom możesz nadać swojemu życiu taki kierunek, jaki chcesz. A ja, zaopatrzona w odpowiednie narzędzia i ciekawość Ciebie potowarzyszę Ci w tej podróży – tylko tyle i aż tyle.

Jedyne, co musisz zrobić, to pierwszy krok. Zadzwoń lub napisz i umów się na bezpłatne spotkanie konsultacyjne. Sprawdź, czy jestem osobą, jakiej potrzebujesz.

doświadczenie i wykształcenie

Jestem Certyfikowanym coachem ICC, dyplomowaną trenerką biznesu, absolwentką Praktycznej Psychologii Motywacji SWPS, podyplomowych studiów terapii i treningu grupowego UW, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) oraz Szkoły Trenerów Biznesu.

Mam ponad 11-letnie doświadczenie w pracy z indywidualnymi klientami i zespołami.

Przez ponad 9 lat pracowałam na stanowiskach managerskich wyższego szczebla w międzynarodowej korporacji, gdzie zarządzałam wysokobudżetowymi projektami szkoleniowo-doradczymi oraz multidyscyplinarnymi zespołami.

Jako trener i coach pracowałam z przedstawicielami biznesu, administracji rządowej, nauki i wymiaru sprawiedliwości.
Jestem ekspertką profilaktyki wypalenia zawodowego – uczę, by działania zapobiegawcze podejmować najszybciej jak się da – najlepiej kiedy pracownik jest jeszcze w swojej szczytowej formie. Wówczas łatwiej jest wypracować pozytywne nawyki (rytuały) dzięki którym będzie potrafił rozpoznawać i eliminować zjawiska obniżające jego naturalną zdolność do efektywnego działania. Dzięki temu przez długie lata może czerpać radość ze swojej pracy i bez stresu myśleć o nadchodzących poniedziałkach.

Jestem założycielką Motivado, firmy doradczo-szkoleniowej, która dostarcza kompleksowe programy rozwojowe dla firm.

publikacje i wywiady

Wysokie Obcasy – wywiad na temat wypalenia zawodowego
Radio PIN – wywiad na temat zarządzania sobą w czasie, który został przedrukowany w książce Olgi Kozierowskiej „Sukces pisany szminką”
Radio Olsztyn – wywiad na temat „Czy są różnice w komunikowaniu się kobiet i mężczyzn”
Podręcznik z zakresu profesjonalnej obsługi klienta dla pracowników Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich przygotowany na zlecenie Ministerstwa Rozwoju

książka

Już 17 września 2018 r. nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego ukaże się moja książka pt. “Pokochaj poniedziałki. Jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym?” https://www.gwp.pl/pokochaj-poniedzialki-jak-poradzic-sobie-z-wypaleniem-zawodowym.html