Zaznacz stronę
o mnie

Cześć, nazywam się Joanna Karpeta.

Pomogę Ci uczynić Twoje życie takim, jakie chcesz aby było. Sprawić, by Twoja kariera zawodowa/Twój biznes rozwijały się po Twojej myśli.

Jestem coachem. Tylko coachem i aż coachem. Dla Ciebie. Przeszłam długą drogę, aby móc tak o sobie myśleć.

Przez lata pracowałam jako trener biznesu i mówiłam ludziom, co jest dla nich dobre i jak powinni żyć. I dziś wiem, że nie tędy droga.

Pomimo ukończenia kursów i szkoleń coachingowych, w pracy jeden na jeden również zdarzało mi się uderzać w mentorskie tony. Ale klienci naprawdę rzadko, w dłuższej perspektywie, działali według zaproponowanych przeze mnie wzorców.

Dlaczego?

Bo nie były ich.

To jest jak z czytaniem poradników – niektóre rozwiązania nam się podobają, nawet opowiadamy o nich innym, ale kiedy trzeba działać szybko wpadamy w utarte przez lata schematy  powtarzamy stare nawyki.

W końcu powiedziałam sobie – dosyć.

Na coś trzeba się zdecydować: albo będę wmawiać sobie, że jestem jedyna, która może uratować świat albo uwierzę, że każdy ma swój rozum i wie, co jest dla niego najlepsze. Wybrałam to drugie, bo jak powiedział mój nauczyciel Piotr Pilipczuk – „Stanowisko Boga jest już zajęte” 🙂

Udział w kursie certyfikacyjnym International Coaching Community

był dla mnie przełomowy. Ucząc się holistycznego modelu pracy z klientem, który pozwala dotrzeć do najgłębszych motywacji człowieka, jego wartości, duchowości i postaw w końcu poczułam, że nie ma tam dla mnie miejsca. To, co należy do moich zadań, to stać przy kliencie, by podać mu rękę, jeśli się za bardzo zanurzy i pozwolić mu bezpiecznie eksplorować zakamarki jego duszy.

 

Dlatego dziś jestem Coachem przez duże „C

– nie wiem nic o Twoim życiu, nie mam dla Ciebie gotowych rozwiązań ale wiem jak być Twoim wiernym towarzyszem podróży, w kierunku, który TY wyznaczysz. Kiedy będzie trzeba obetrę Ci łzę z policzka, pomogę otrzepać kolana, gdy upadniesz i popchnę do działania, kiedy ogarnie Cię zwątpienie, by iść dalej.

Musisz wiedzieć, że w Tobie są wszelkie rozwiązania, nikt nie musi Ci mówi, co robić.

To codzienny mętlik, Twoje przekonania lub lęki nie pozwalają Ci ich dostrzec. Bez względu na to, czy wierzysz dziś w swoją moc, czy ufasz swojej wiedzy i umiejętnościom możesz nadać swojemu życiu taki kierunek, jaki chcesz. A ja, zaopatrzona w odpowiednie narzędzia i ciekawość Ciebie potowarzyszę Ci w tej podróży – tylko tyle i aż tyle.

Tylko zrób pierwszy krok. Umów się na bezpłatną konsultację, porozmawiamy jak mogę Ci pomóc.

książka

“Pokochaj Poniedziałki. Jak poradzić sobie  z wypaleniem zawodowym”

Zawsze mi było przykro patrzeć na wartościowych, utalentowanych ludzi, którzy zamiast czerpać z życia garściami zaciskali je w pięści ze stresu i frustracji. Nadmiernie zaangażowani w pracę, niszczyli relacje rodzinne i przyjacielskie. Żyjąc w nieustannym napięciu i pośpiechu zaczynali podupadać na zdrowiu i mieć trudności z zapamiętywaniem i koncentracją.

W efekcie doświadczali zmęczenia, które nie pozwalało im cieszyć się ani karierą, ani życiem prywatnym. Nie wiadomo kiedy pojawiała się u nich niechęć do pracy.

Ale tak być nie musi…

Sama doświadczyłam życia „oby do weekendu” i wiem, jak wiele zmarnowałam okazji na biznes i wartościowe kontakty. Wyliczyłam kiedyś, że, każdy człowiek ma do przepracowania ok. 2 200 poniedziałków, co daje prawie 6 lat życia. Postanowiłam więc, że w moim przypadku nie będzie to czas zmarnowany i zainwestowałam w swój rozwój osobisty.

Dziś kocham poniedziałki tak samo każdy dzień tygodnia i chcę zarazić również Ciebie takim podejściem.

 

Dwa najważniejsze dni w Twoim życiu, to dzień w którym się urodziłeś, i dzień, w którym odkryłeś po co.

-Mark Twain

publikacje i wywiady

Oto niektóre z moich publkacji i wywiadów, które ukazały się w mediach i innych miejscach:

  Wysokie Obcasy“Jeśli na myśl o poniedziałku zaczyna boleć cię brzuch, prawdopodobnie masz pierwsze objawy wypalenia zawodowego”

  Tygodnik Wprost“Jak się nie wypalić”

  Miesięcznik Benefit“Wypalenie Zawodowe”

  Gazeta Olsztyńska“Stawiania celów powinniśmy się nauczyć”

  na:Temat – “Kocham poniedziałki!” – powiedział nikt nigdy. Sądziłam, że to niemożliwe, ale ta książka zmienia myślenie

  Wysokie Obcasy“Co wypala nas w pracy? Jest coś gorszego niż tyranizujący szef i przerost ambicji”

   Radio Złote PrzebojeJoanna Karpeta u Odety Moro

   Sukces pisany szminką“Zarządzanie sobą w czasie”

  Ministerstwo Rozwoju – Podręcznik z zakresu profesjonalnej obsługi klienta dla pracowników Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich

  Uroda i Zdrowie – “Pokochaj Poniedziałki”

ZAUFALI MI:
doświadczenie i wykształcenie

Jestem Certyfikowanym coachem ICC, dyplomowaną trenerką biznesu, absolwentką Praktycznej Psychologii Motywacji SWPS, podyplomowych studiów terapii i treningu grupowego UW, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) oraz Szkoły Trenerów Biznesu.

Mam ponad 11-letnie doświadczenie w pracy z indywidualnymi klientami i zespołami.

Przez ponad 9 lat pracowałam na stanowiskach managerskich wyższego szczebla w międzynarodowej korporacji, gdzie zarządzałam wysokobudżetowymi projektami szkoleniowo-doradczymi oraz multidyscyplinarnymi zespołami.

Jako trener i coach pracowałam z przedstawicielami biznesu, administracji rządowej, nauki i wymiaru sprawiedliwości.
Jestem ekspertką profilaktyki wypalenia zawodowego – uczę, by działania zapobiegawcze podejmować najszybciej jak się da – najlepiej kiedy pracownik jest jeszcze w swojej szczytowej formie. Wówczas łatwiej jest wypracować pozytywne nawyki (rytuały) dzięki którym będzie potrafił rozpoznawać i eliminować zjawiska obniżające jego naturalną zdolność do efektywnego działania. Dzięki temu przez długie lata może czerpać radość ze swojej pracy i bez stresu myśleć o nadchodzących poniedziałkach.

Jestem założycielką Motivado, firmy doradczo-szkoleniowej, która dostarcza kompleksowe programy rozwojowe dla firm.

Ile jeszcze dni do weekendu?

Ten tydzień jest na wariackich papierach, poprzedni był jeszcze gorszy, i wiesz co?

Następny wcale się nie zapowiada lepiej…

Ale to, że życie nigdy nie zwalnia, nie znaczy, że Ty nie możesz zwolnić. Zacznij z moim bezpłatnym wyzwaniem:

Małe zmiany czynią “CUDO”