Analiza talentów Gallupa

Co odpowiesz kiedy zapytam Cię o Twoją sytuację zawodową?
Jesteś zadowolony/a ze swojej pracy?
Masz poczucie, że się w niej rozwijasz?
Pracujesz z lekkością, tak jak lubisz?
A może częściej czujesz, że brodzisz w gęstym błocie?
Odczuwasz radość z tego co robisz, czy bardziej niechęć i znużenie zadaniami?
Jeśli odpowiedzi wywołały w Tobie dyskomfort, prawdopodobnie działasz brew swoim
naturalnym wzorcom zachowań.
Ale tak nie musi być!
Dowiedz się więcej o talentach

Wystarczy, że poznasz, zrozumiesz i nauczysz się świadomie wykorzystywać swoje talenty, które ułatwią Ci pracę.

Wówczas zamiast chodzić na cudzym sznurku zaczniesz podążać własną drogą, która będzie dla Ciebie prosta i naturalna, a Ty znajdziesz się u celu szybciej i bez niepotrzebnego wysiłku. To znacznie lepsze i bardziej satysfakcjonujące niż tracenie życia na wieczne naprawianie swoich niedoskonałości. Zgodzisz się ze mną?

Zastanawiasz się od czego zacząć?

Zrób Test Gallupa i zobacz w których domenach znajdują się Twoje super moce:
Myślenie strategiczne
Relacje
Wpływanie
Wykonawstwo
Odkryj w jaki sposób pracuje Ci się najlepiej: czy wolisz generować pomysły, czy może bardziej je realizować, czy myślisz wizjonersko, czy bardziej analitycznie, czy wolisz pracować z ludźmi czy samodzielnie, jak duży masz wpływ na innych i jaka jest Twoja elastyczność na zmieniające się warunki pracy. Oraz o wiele, wiele więcej…
A potem...
Umów się na omówienie wyników
Wiele osób kończy przygodę z talentami robiąc sobie test i zapoznając się z raportem. Dzięki temu mogą pochwalić się swoją „pierwszą piątką”, czyli najmocniejszymi talentami. Część osób odczuwa przy tym zadowolenie i dumę, z tego co im wyszło, inne są rozczarowane, że przypadły im w udziale takie „słabe”… „o, nie mam nic z  myślenia strategicznego", albo z wpływu, „a na co mi tyle talentów relacyjnych… „

I kiedy tu stawiają kropkę to tak naprawdę stracili pieniądze wydane na test i raczej z niego nie skorzystają.

Bo cała magia kryje się w tym, byś zobaczył/a siebie w działaniu i dostrzegł/a te momenty, w których ujawniają się Twoje talenty. A one mają moc! Choć nie zawsze taką, jakiej sobie życzysz. Warto to zrozumieć i zacząć szlifować talenty, by stały się mocnymi stronami.  Wtedy będziesz nie do pokonania.
Myślisz, że to trudne? Nie, jeśli masz dobrego przewodnika :-)
Pozwól mi się zabrać w cudowną podróż wypracowania najlepszej wersji Ciebie - takiej, która się za bardzo nie męczy, a osiąga sukcesy zawsze kiedy tego chce.
Umów się na konsultację talentową
Na zdjęciu: Joanna Karpeta - wypalenie zawodowe
Odbyłam z panią Joanną sesje coachingową w oparciu o mocne strony Gallupa. Pani Joanna pomogła mi lepiej zrozumieć mój sposób działania w kontekście mojego TOP 5. Rozmawiałyśmy również o talentach w kontekście mojej ścieżki zawodowej co pozwoliło mi dojść do istotnych wniosków.
Małgorzata
Sesja z Panią Joanną, była dla mega cennym i przełomowym doświadczeniem. Dzięki temu jestem w tym punkcie, którym jestem i w którym chciałam być ? Rozmawiałyśmy oczywiście o moich talentach w kontekście mojej ścieżki zawodowej. Dodam na koniec, że Pani Joanna to nie tylko fachowiec w swojej dziedzinie, ale przede wszystkim wspaniały człowiek.
Klientka
Dziękuję za rozmowę, tak ja już Ci pisałam poczułam że mam tę moc - moc talentów. Bardzo się cieszę z odbycia naszej sesji coachingowej. Polecam Joannę każdemu, kto chce pracować ze swoimi talentami.
Magda
Najbardziej lubię moment, kiedy dzwonią do mnie Klienci i dzielą się swoimi sukcesami. Pamiętam Wojtka, który był przekonany, że jest wypalony zawodowo i musi zmienić pracę. Przyszedł na sesję sfrustrowany, rozczarowany i bardzo zmęczony. Kiedy poznał i omówił ze mną swoje talenty okazało się, że to niewłaściwe korzystanie z nich czyniło go nieszczęśliwym. Miał silnego  aktywatora, który pchał go do natychmiastowego działania, nawet wtedy, gdy projekt nie był jeszcze gotowy, a ludzie w zespole  niezdecydowani. Przez to wykonywał dużo niepotrzebnej pracy, kiedy plany w
między czasie ulegały zmianie. A miał też talent osiąganie, który lubi  doprowadzać zadania do końca, co w jego pracy rzadko się zdarzało.

Kiedy nauczył się świadomie wykorzystywać swoje talenty, co więcej, zakomunikował zespołowi czego potrzebuje, by dobrze pracować nielubiana dotąd praca stała się miejscem jego rozkwitu.
Z tobą może być tak samo.
Wystarczy, że zrozumiesz co Cię napędza do działania i będziesz świadomie to wykorzystywać.

Zamiast codziennie przymuszać się do robienia rzeczy, których nie lubisz lub nie potrafisz, znajdź sposób, by robić je po swojemu.
Uwielbiam opowiadać moim Klientom historię talentów w działaniu na podstawie leśnych podchodów. Każdy z uczestników ma dokładnie taką samą szansę dobiec pierwszy na metę. O ile każdemu pozwoli się wykorzystać przy tym własne talenty.
  • Jeden usiądzie i zrobi plan działania, przeanalizuje możliwe pułapki, znaki.
  • Ktoś przypomni sobie taką zabawę z przeszłości i na tej podstawie będzie szukał tropów.
  • Jedni zbudują zespół,
  • inni pobiegną sami.
  • Jedni z procedurą,
  • inni spontanicznie.
I wszyscy będą zadowoleni z udziału w zabawie, bo mogli być w niej sobą i działać tak, jak lubią.
Na tym też polega nasza codzienna praca - nie chodzi w niej o to by ją kochać. Ale kochać
sposób jej wykonywania. I zapewniam Cię, że możesz odnaleźć się w wielu zawodach, o
ile będziesz działać w zgodzie z Twoimi talentami.
Przekonaj się jak działają Twoje talenty i odkryj radość z pracy.
Jeśli marzysz o zrobieniu testu, przeprowadzę Cię przez ten proces.
Umów się na bezpłatną konsultację talentową
Jeśli masz już wyniki Testu Gallupa i chcesz porozmawiać o swoich wynikach, to zapraszam na konsultację
Kupuję konsultację
arrow-rightquestion-circlemenu-circlecross-circle