22 sierpnia, 2018

Pokochaj poniedziałki. Jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym

I oto się stało. Od wielkich marzeń i planów do realizacji. Już 17 września nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego ukaże się moja książka o tym co robić, by się nie wypalać zawodowo. 

Motywację miałam prostą - nie stać nas na zmarnowanie sześciu lat życia, odpowiadających 2184 poniedziałkom, jakie mamy do przepracowania. Owszem możemy sobie od czasu do czasu ponarzekać, ale to nie powinno być normą. Na mojej drodze stanęło zbyt wiele osób, którym już w niedzielę dokuczał nieprzyjemny skurcz brzucha na myśl o zbliżającym się poniedziałku. Sama też kiedyś doświadczyłam tego zjawiska. 

I postanowiłam coś z tym zrobić.

Tak powstał program Manager Care dla klientów instytucjonalnych, coaching menedżerski dla klientów indywidualnych, a dla tych, którzy nie mogą pracować ze mną osobiście - książka „Pokochaj poniedziałki. Jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym”. 

Z dumą chwalę się, że książka została objęta patronatem medialnym przez Harvard Business Review, Wysokieobcasy.pl, Coaching, HR Polska, „Businesswoman&Life”, Radio Gdańsk, Bizesnafali.pl / Klub Marka jest kobietą, Zmianywzyciu.pl

Ma też już pierwsze dobre recenzje:

Joanna Matuszewska, dziennikarka Radia Gdańsk:

To książka dla tych, którzy unikają poradników, ale nie unikają wiedzy. Autorka i jej nieoczywiste spojrzenie na problem wypalenia zawodowego, zaskakuje trafnymi przykładami “z życia”, jednocześnie pokazując wartości i kierunek, w którym każda pracująca osoba powinna zmierzać. 

 

Paweł Kubisiak, Zastępca redaktora naczelnego „Harvard Business Review Polska”. 

Wypalenie zawodowe stało się prawdziwą plagą we współczesnym świecie pracy, wpływającą destrukcyjnie na motywację i efektywność pracowników a w konsekwencji na wyniki osiągane przez pracodawców. Jeszcze niedawno panowało powszechne przekonanie, że zjawisko to jest domeną wyłącznie zapracowanych przedsiębiorców i robiących kariery menedżerów. Dziś już wiadomo, że dotyka pracowników wszystkich szczebli, zarówno fizycznych, jak i umysłowych, wywołując u nich w miejscu pracy stres, poczucie niedocenienia i wyobcowania. Tę powszechność zjawiska dostrzega autorka książki „Pokochaj poniedziałki. Jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym?”, która przedstawia skuteczne sposoby radzenia sobie z wypaleniem zawodowym. Nie jest to jednak kolejne dzieło pełne psychologicznych definicji i społecznych diagnoz. Doświadczona trenerka biznesowa, która sama poznała, czym jest wypalenie zawodowe, przedstawia czytelnikom sfabularyzowaną historię kilku praktycznych przypadków, z jakimi zetknęła się podczas swojej praktyki zawodowej. W książce poznajemy sześcioro bohaterów reprezentujących zupełnie różne zawody, którzy wymieniają się swoimi doświadczeniami i szukają sposobów przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu. W tym celu tworzą grupę wsparcia, w której wzajemnie się wspierają i korygują, próbując powstrzymać destrukcyjny proces. W ten przejrzysty i praktyczny sposób autorka przedstawia receptę jak zapobiec wypaleniu zawodowemu, zanim będzie za późno. Bo najskuteczniejszą metodą walki z groźnymi chorobami jest właśnie profilaktyka.

Elżbieta Jeznach, redaktor naczelna czasopisma "Businesswoman & life”

Polecam książkę „Pokochaj poniedziałki. Jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym?” tym wszystkim, którzy chcą przez długie lata z pasją wykonywać swoją pracę. Jeżeli jednak doświadczyłaś/-łeś już pierwszych objawów wypalenia zawodowego lub masz kogoś takiego w swoim otoczeniu to jest to idealna lektura, z której dowiesz się jak przezwyciężyć trudne sytuacje.

Joanna Karpeta, autorka książki, przytacza historie osób wykonujących różne zawody: pielęgniarki, handlowca, menedżera, nauczycielki, urzędnika i przedsiębiorcy oraz ich drogi począwszy od rozpoznania objawów wypalenia zawodowego poprzez odpowiednie sposoby przezwyciężenia kryzysu.

Książka „Pokochaj poniedziałki. Jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym?” to prawdziwa skarbnica wiedzy, cennych wskazówek i inspirujących historii. To lektura obowiązkowa dla wszystkich osób czynnych zawodowo.

Mam nadzieję, że nie zawiodę też Was, drodzy Czytelnicy…

Już się nie mogę doczekać widoku książek w Waszych rękach. Mam nadzieję, że Wy również 🙂

Przeczytaj też o zapobieganiu wypaleniu zawodowemu

Coaching menedżerski dla tych, którzy chcą być efektywnymi liderami

menu-circlecross-circle